Pikademia

Kurs Blender #1 – Modelowanie

Grafika 3D to kurs, w którym nauczymy się niezbędnych narzędzi do pracy z obiektami 3D w programie Blender.
Stworzymy razem wiele praktycznych projektów, np Postacie z minecrafta, meble domowe i ogrodowe, podstawowe kopie rysunków technicznych oraz rzeczy, których używamy na co dzień. Dzięki różnorodności projektów, każdy znajdzie coś dla siebie. Wiadomo, że każdy ma swoje preferencje i upodobania dlatego rózna tematyka projektów sprawi, że będziecie mieli wiedzę w jaki sposób wykonać elementy z różnych kategorii.

Kurs zawiera ponad 16 godzin nagrań wartościowych treści i ciekawych projektów.

Na początku kursu omówimy sobie podstawowe informacje związane z grafiką 3D i programem Blender. Następnie poznamy najczęsciej używane narzędzia i funkcje z kilkoma mniejszymi projektami po drodze. Przejdziemy do modyfikatorów i bardziej skomplikowanych projektów.

Poza tym wymodelujemy buteleczkę kropli do nosa, mebel pod telewizor i latarkę.

Dodatkowo poznamy podstawy animacji, a skończymy na podstawowych symulacjach fizycznych i systemach cząsteczek, abyście mogli zobaczyć jakie są możliwości programu Blender. Choć w podstawowym kursie nie będziemy w stanie dojrzeć oceanu możliwości i niesamowitych funkcji jakie czekają na nas w programie.

kurs blendera

Nauczymy się podstaw tworzenia materiałów za pomocą nodów.

Shader Editor

Za pomocą nodów możemy stworzyć niemal każdy materiał. W kursie poznamy podstawy łączenia nodów, by uzyskać materiały proceduralne oraz materiały na podstawie zdjęć.

Sekcja Minecraft

minecraft kurs blender

Dla fanów Minecrafta przygotowaliśmy specjalną sekcję w której tworzymy nasz własny mały świat Minecrafta 😉
W kursie stworzymy postać Steva i Creepera z minecrafta, dodamy do nich materiały i ustawimy je w odpowiedniej pozycji do renderu.
Nawet, jeżeli nie jesteś fanem tej gry, zachęcamy do obejrzenia materiału z wypalaniem tekstury bloku ziemii i magmy. Zdecydowanie może przydać się w przyszłości.

Skróty klawiaturowe w blenderze

Pobierz “Blender - skórty klawiaturowe”

Blender-Skroty-klawiaturowe.pdf – Pobrano 60 razy – 93,49 KB
lampa blender kurs grafika 3d
Pierwsza część serii kursów Blendera. Z nami zostaniesz blenderowym mistrzem 😉

Kurs blendera #1

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.
Scroll to Top