Pikademia

Kurs Blender #2 – Animacja 3D i Rigging

W tej części kursu Blendera zajmiemy się podstawami animacji i riggingu, czyli przygotowania mechanizmu kości do dalszej animacji.

Kurs zawiera ponad 4 godziny nagrań wartościowych treści i ciekawych projektów.

Na początku kursu omówimy sobie podstawowe informacje związane z grafiką 3D i programem Blender. Następnie poznamy najczęsciej używane narzędzia i funkcje z kilkoma mniejszymi projektami po drodze. Przejdziemy do modyfikatorów i bardziej skomplikowanych projektów.

Poza tym wymodelujemy buteleczkę kropli do nosa, mebel pod telewizor i latarkę.

Dodatkowo poznamy podstawy animacji, a skończymy na podstawowych symulacjach fizycznych i systemach cząsteczek, abyście mogli zobaczyć jakie są możliwości programu Blender. Choć w podstawowym kursie nie będziemy w stanie dojrzeć oceanu możliwości i niesamowitych funkcji jakie czekają na nas w programie.

kurs blendera

Nauczymy się podstaw tworzenia materiałów za pomocą nodów.

Shader Editor

Za pomocą nodów możemy stworzyć niemal każdy materiał. W kursie poznamy podstawy łączenia nodów, by uzyskać materiały proceduralne oraz materiały na podstawie zdjęć.

Sekcja Minecraft

minecraft kurs blender

Dla fanów Minecrafta przygotowaliśmy specjalną sekcję w której tworzymy nasz własny mały świat Minecrafta 😉
W kursie stworzymy postać Steva i Creepera z minecrafta, dodamy do nich materiały i ustawimy je w odpowiedniej pozycji do renderu.
Nawet, jeżeli nie jesteś fanem tej gry, zachęcamy do obejrzenia materiału z wypalaniem tekstury bloku ziemii i magmy. Zdecydowanie może przydać się w przyszłości.

Skróty klawiaturowe w blenderze

Pobierz “Blender - skórty klawiaturowe”

Blender-Skroty-klawiaturowe.pdf – Pobrano 108 razy – 93,49 KB
lampa blender kurs grafika 3d
Pierwsza część serii kursów Blendera. Z nami zostaniesz blenderowym mistrzem 😉

Kurs blendera #1

Scroll to Top