Kurs Rysunek Techniczny Maszynowy od podstaw

Kurs ten jest świetnym wstępem do świata inżynierii i niezbędnym minimum potrzebnym, by tworzyć rysunki i obiekty 3D za pomocą programów CAD, jak na przykład AutoCAD.

Pamiętajcie Państwo, że kurs ten jest opracowaniem najczęściej używanych narzędzi i zasad związanych z rysunkiem technicznym maszynowym. Nie przedstawiamy tutaj informacji, które są używane tylko w wyjątkowych sytuacjach, a tym samym istnieje mała szansa, że będziecie mieć z tym styczność.

W kursie:

– poznamy podstawowe informacje dotyczące arkuszy do tworzenia rysunków

– poznamy rodzaje i przeznaczenia linii rysunkowych

– nauczymy się stosować odpowiednich technik wymiarowania za pomocą linii, znaków i zasad wymiarowania. Przy okazji poznamy normy tolerancji wymiarów i jak je odczytywać z tabel.

– przejdziemy do rzutów aksonometrycznych, czyli widoku brył 3D z perspektywy. Na ich podstawie nauczymy się tworzyć rzuty prostokątne metodą europejską

– zobaczymy jak za pomocą przekrojów i kładów, można zmniejszyć ilość rzutów prostokątnych

– opowiemy sobie o gwintach oraz w jaki sposób oznaczać chropowatość powierzchni

Na koniec przewidzianych jest kilka zadań do wykonania samodzielnie. Podane są odpowiedzi w formie filmu wideo, ale każdy uczestnik proszony jest, by przed obejrzeniem rozwiązania spróbował wykonać zadania samodzielnie. Dzięki temu najwięcej się nauczycie ?

Po przerobieniu kursu podstaw zapraszamy do kursu AutoCAD od podstaw, by dalej rozwijać umiejętności tworzenia rysunku za pomocą komputera.

Do zobaczenia w kursie!

Scroll to Top