Kurs Projektowania 2D i 3D w Autocad

Kurs AutoCAD od podstaw został przygotowany z myślą o osobach początkujących. Kurs zawiera bardzo dużo praktycznych porad i wskazówek, które pozwolą tworzyć rysunki szybciej i efektywniej. Zorientowany jest na naukę krok po kroku – od podstaw związanych z rysowaniem elementarnych obiektów jak linie, prostokąty czy okręgi po coraz bardziej zaawansowane zagadnienia.

Na początku poznamy interfejs programu, opowiemy sobie o współrzędnych względnych i bezwzględnych. Zaczniemy od tworzenia prostych linii, poznamy opcje skoku i siatki, które pozwolą tworzyć proste rysunki znacznie łatwiej. Po drodze będziemy wykonywać wiele zadań, do których dołączone są również odpowiedzi w formie wideo, także, nie ma takiej opcji, by ktoś nie mógł się tego nie nauczyć ?

Stworzymy osobne warstwy ze względu na typu używanych linii, a także wyeksportujemy swój własny szablon, którego będziemy używać do tworzenia kolejnych rysunków. Nauczymy się wymiarować, używać najprzydatniejszych narzędzia takich jak: przesuwanie, kopiowanie, lustro, fazy i zaokrogląnie, ucinanie, szyk czy odsuń. Pokażemy również w jaki sposób kreskować przekroje na podstawie użytych materiałów.

Kolejnym krokiem będzie wstęp do tworzenia brył 3D. Na wielu przykładach i zadaniach opanujecie Państwo projektowanie w programie AutoCAD w takim stopniu, że bez trudu wykonacie większość rysunków i modeli 3D. Kurs wyróżnia się bardzo dużą ilością ciekawych zadań, które zawsze opatrzone są rozwiązaniem pokazanym krok po kroku. Oczywiście zachęcamy do samodzielnego wykonywania zadań, ale w razie niepewności, zawsze możecie Państwo zajrzeć do rozwiązania. Chcemy mieć pewność, że nauczycie się wszystkiego co niezbędne, by z łatwością tworzyć proste i średniozaawansowane projekty samodzielnie.

Scroll to Top