Kurs Elektronika 1

Witajcie w kursie Podstawy Elektroniki.

W kursie będziemy korzystać z darmowej platformy Tinkercad, która umozliwi nam tworzenie wielu ciekawych projektów. Zdecydowaliśmy się na taki sposób nauki z wielu powodów:

1. Dzięki temu nie musicie ponosić dodatkowych kosztów, platforma jest darmowa, a ponadto nie wydacie ani złotówki na wszystkie potrzebne komponenty

2. Jesteście bezpieczni! Bezpieczeństwo to podstawa, a zabawa z elektroniką może być niebezpieczna. W związku z tym, przeprowadzenie pierwszych zajęć na wirtualnych komponentach pozwala Wam cieszyć się kursem bez żadnych obaw.

3. Każdy układ i zadanie możemy stworzyć w nowym projekcie, który jest zapisywany na Waszym koncie. Dzięki temu macie wszystkie projekty pod ręką, a jednocześnie nie musicie gospodarować na nie miejsca w swoim pokoju.

W kursie stworzymy wiele ciekawych projektów, nauczymy się jak dokonywać pomiarów. Będziemy obliczać wartości płynącego prądu, wydzielaną moc czy jaką wartość powinien mieć rezystor. Poznamy podstawowe komponenty elektroniczne i przećwiczymy budowanie z nimi funkcjonalnych układów. Nauczymy się symboli komponentów oraz na ich podstawie będziemy czytać i tworzyć własne schematy ideowe. Ponadto, zaczniemy tworzyć układy na płytkach prototypowych, które są niezbędnym narzędziem każdego elektronika 🙂

Początkowo będziemy poznawać tylko ogólne informacje, które będą niezbędne na danym etapie nauki. Z czasem będziemy poszerzać wiedzę o kolejne elementy. Nauczymy się również jak czerpać informacje z kart specyfikacji (datasheet) poszczególnych komponentów elektronicznych.

Ten kurs to mega zabawa, nauka, a także oszczędność czasu i pieniędzy.

Razem rozgryziemy tą elektronikę 🙂

Dla chętnych oferujemy zestaw komponentów elektronicznych. Więcej informacji tutaj: Zestaw do kursu Elektronika

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.
Scroll to Top