Kurs Elektronika 1

Witajcie w kursie Podstawy Elektroniki.

W kursie będziemy korzystać z darmowej platformy Tinkercad, która umozliwi nam tworzenie wielu ciekawych projektów. Zdecydowaliśmy się na taki sposób nauki z wielu powodów:

1. Dzięki temu nie musicie ponosić dodatkowych kosztów, platforma jest darmowa, a ponadto nie wydacie ani złotówki na wszystkie potrzebne komponenty

2. Jesteście bezpieczni! Bezpieczeństwo to podstawa, a zabawa z elektroniką może być niebezpieczna. W związku z tym, przeprowadzenie pierwszych zajęć na wirtualnych komponentach pozwala Wam cieszyć się kursem bez żadnych obaw.

3. Każdy układ i zadanie możemy stworzyć w nowym projekcie, który jest zapisywany na Waszym koncie. Dzięki temu macie wszystkie projekty pod ręką, a jednocześnie nie musicie gospodarować na nie miejsca w swoim pokoju.

W kursie stworzymy wiele ciekawych projektów, nauczymy się jak dokonywać pomiarów. Będziemy obliczać wartości płynącego prądu, wydzielaną moc czy jaką wartość powinien mieć rezystor. Poznamy podstawowe komponenty elektroniczne i przećwiczymy budowanie z nimi funkcjonalnych układów. Nauczymy się symboli komponentów oraz na ich podstawie będziemy czytać i tworzyć własne schematy ideowe. Ponadto, zaczniemy tworzyć układy na płytkach prototypowych, które są niezbędnym narzędziem każdego elektronika 🙂

Początkowo będziemy poznawać tylko ogólne informacje, które będą niezbędne na danym etapie nauki. Z czasem będziemy poszerzać wiedzę o kolejne elementy. Nauczymy się również jak czerpać informacje z kart specyfikacji (datasheet) poszczególnych komponentów elektronicznych.

Ten kurs to mega zabawa, nauka, a także oszczędność czasu i pieniędzy.

Razem rozgryziemy tą elektronikę 🙂

Dla chętnych oferujemy zestaw komponentów elektronicznych. Więcej informacji tutaj: Zestaw do kursu Elektronika

Scroll to Top