Kurs Elektronika 2

Ciąg dalszy podstaw elektroniki w oparciu o platformę tinkercad z naciskiem na tranzystory i timer 555

Witajcie w kursie Elektronika od podstaw 2,

Jest to kolejna część kursu, więc uczestnicy powinni posiadać już podstawowe informacje związane z elektroniką, a także mieć choć minimalne umiejętności związane z rozwiązywaniem zadań matematycznych. Będziemy wykonywać obliczenia, choć większość lekcji można ukończyć bez nich.

Kurs ten jest nastawiony głównie na naukę tranzystorów bipolarnych i układu scalonego 555.

Będziemy czytać noty katalogowe i budować układu na platformie tinkercad. Poruszymy zagadnienia związane z podstawami chemii, aby zrozumieć, choć powierzchownie, jak działa elektryczność. Poza tym, wspomnimy o takich zagadnieniach, jak: elektrostatyka, elektromagnetyzm, konduktywność i wiele innych, które pomogą nam zrozumieć elektronikę jako całość.

Będziemy analizować schematy elektroniczne, abyście lepiej rozumieli w jaki sposób one działają. Przypomnimy sobie symbole używane na schematach elektronicznych oraz poznamy zasadę działania filtrów pasywnych.

Ponadto, poznamy zasadę działania układów regulujących napięcie oraz bardzo ważnego układu, jakim jest dzielnik napięcia. Poznamy czym są takie elementy układu jak: węzeł, gałąź i oczko, a także nauczymy się obliczać prądy i napięcia w poszczególnych częściach układu.

Dla zainteresowanych osób dalszym rozwojem, polecamy kurs Robotyki 1, a następnie robotyki 2, które rozszerzą zakres wiedzy i umiejętności z elektroniki cyfrowej i programowania.

Zapraszamy do polubienia strony na facebooku oraz zapisania do newslettera na stronie pikademia, dzięki czemu dowiecie się o najnowszych akcjach i promocjach.

Do zobaczenia w kursie!

Dla chętnych oferujemy zestaw komponentów elektronicznych. Więcej informacji tutaj: Zestaw do kursu Elektronika

Scroll to Top