Kurs Robotyki w Arduino 1

Witajcie w kursie Robotyka od podstaw.
W kursie będziemy tworzyć projekty w oparciu o platformę tinkercad, dzięki czemu nie musicie ponosić żadnych kosztów związanych z kupnem potrzebnych podzespołów. Poza tym dzięki platformie tinkercad mamy okazje uczyć się , eksperymentować w bezpiecznym środowisku bez ryzyka uszkodzenia mikrokontrolera i innych modułów. W kursie nauczymy się podstaw programowania w języku C++, choć byłoby super, gdybyście już mieli jakąś podstawową wiedzę z zakresu programowania. Dodatkowo do kursu dostaniecie 3 ebooki, pierwszy związany bezpośrednio z arduino i projektami, które będziemy wykonywać. Dodatkowo dostanie ebook o podstawach programowania w C++ oraz Podstaw elektroniki, ponieważ wiedza z tych tematów jest bardzo przydatna podczas zabaw z robotyką.

W kursie Robotyka od podstaw poznamy płytkę Arduino Uno (oraz nano), nauczymy się dodawać biblioteki i szukać niezbędnych informacji w internecie. Po części poznamy program Arduino IDE, który przyda się do programowania fizycznych płytek. Przerobimy wiele interesujących projektów, np.:

Poznamy zasadę działania i komunikowanie się przez Serial Monitor

Jak podłączyć i dodać funkcjonalność do potencjometru , przycisku, fotorezystora

Stworzymy system, który włączy diodę LED po zmroku, gdy wykryje ruch

Pobawimy się melodiami z głośniczka piezo

Stworzymy projekty z diodami programowalnymi NeoPixel

Podłączymy klawiaturę 4×4

Zmierzymy odległość za pomocą sensora ultrasonicznego

Nauczymy się kontrolować płytkę za pomocą pilota przez podczerwień

Poznamy podstawy Servo mechanizmów

Wyświetlimy dane na wyświetlaczu LCD, a także poznamy podstawy protokółu I2C do prostszego przesyłu danych

Kurs ten nauczy Cię jak rozwiązywać problemy, szukać informacji i stać się samodzielnym. Dzięki poznanym modułom będziesz w stanie stworzyć bardziej złożone projekty i dalej rozwijać się w kierunku robotyki, elektroniki i programowania.

Do zobaczenia w kursie

Scroll to Top