Kurs Programowanie C++ 1

Witajcie w kursie Programowanie C++ od podstaw.

W ramach kursu poznamy 3 różne środowiska do tworzenia naszych programów. Zaczniemy od strony internetowej jdoodle, następnie przejdziemy do programu Dev C++, a docelowo będziemy uczyć się w środowisku Visual Studio, które używane jest przez profesjonalne studia deweloperskie.

W kursie będziemy uczyć się najważniejszych elementów programowania w języku C++, zaczynając od podstawowych informacji, kończąc na obszernej sekcji z zadaniami.

Poznamy czym są zmienne, instrukcja warunkowa, pętle for i while oraz instrukcja switch. Nauczymy się tworzyć własne funkcje, przekazywać argumenty, używać wbudowanych metod oraz tworzyć tablice jednowymiarowe.
Poznamy również metody wprowadzania i wyprowadzania danych w języku C za pomocą metod printf i scanf, ponieważ sa one często używane w technikach i na uczelniach. Jeżeli jesteś w trakcie lub zamierzasz rozpocząć kierunek techniczny (elektronika, inżynieria produkcji, informatyka, itp.) to ten kurs pomoże Ci zrozumieć zagadnienia w bardzo dobrym stopniu.

Będziemy rozwiązywać wiele zadań i analizować przykładowe programy. Do wszystkich zadań będą dołączone rozwiązania, tak by każdy uczestnik kursu mógł porównać swoje programy w razie potrzeby.

W ramach zadań stworzymy takie programy jak:

Obliczanie pola trójkąta

Przeliczanie calów na centymetry

Generowanie losowych działań matematycznych

Generowanie losowej litery i pola

Wyświetlanie losowej osoby z listy

Obliczanie obwodu i pola koła na podstawie wprowadzonego promienia

Zadania związane z użyciem pętli

Wybieranie wartości maksymalnej z wprowadzonych liczb

Test matematyczny z oceną

Cyfrowa książka

i inne…

Pamiętajcie, że nasze kursy są objęte gwarancją zadowolonia, więc jeśli uznacie, że przedstawiony materiał jest mało przydatny, to otrzymacie zwrot należności.
Do zobaczenia w kursie!

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.
Scroll to Top