Kurs Programowanie C++ 1

Witajcie w kursie Programowanie C++ od podstaw.

W ramach kursu poznamy 3 różne środowiska do tworzenia naszych programów. Zaczniemy od strony internetowej jdoodle, następnie przejdziemy do programu Dev C++, a docelowo będziemy uczyć się w środowisku Visual Studio, które używane jest przez profesjonalne studia deweloperskie.

W kursie będziemy uczyć się najważniejszych elementów programowania w języku C++, zaczynając od podstawowych informacji, kończąc na obszernej sekcji z zadaniami.

Poznamy czym są zmienne, instrukcja warunkowa, pętle for i while oraz instrukcja switch. Nauczymy się tworzyć własne funkcje, przekazywać argumenty, używać wbudowanych metod oraz tworzyć tablice jednowymiarowe.
Poznamy również metody wprowadzania i wyprowadzania danych w języku C za pomocą metod printf i scanf, ponieważ sa one często używane w technikach i na uczelniach. Jeżeli jesteś w trakcie lub zamierzasz rozpocząć kierunek techniczny (elektronika, inżynieria produkcji, informatyka, itp.) to ten kurs pomoże Ci zrozumieć zagadnienia w bardzo dobrym stopniu.

Będziemy rozwiązywać wiele zadań i analizować przykładowe programy. Do wszystkich zadań będą dołączone rozwiązania, tak by każdy uczestnik kursu mógł porównać swoje programy w razie potrzeby.

W ramach zadań stworzymy takie programy jak:

Obliczanie pola trójkąta

Przeliczanie calów na centymetry

Generowanie losowych działań matematycznych

Generowanie losowej litery i pola

Wyświetlanie losowej osoby z listy

Obliczanie obwodu i pola koła na podstawie wprowadzonego promienia

Zadania związane z użyciem pętli

Wybieranie wartości maksymalnej z wprowadzonych liczb

Test matematyczny z oceną

Cyfrowa książka

i inne…

Pamiętajcie, że nasze kursy są objęte gwarancją zadowolonia, więc jeśli uznacie, że przedstawiony materiał jest mało przydatny, to otrzymacie zwrot należności.
Do zobaczenia w kursie!

Scroll to Top