Kurs Webdesign 2 – WordPress, php, sql

Kurs ten to kontynuacja poszerzania wiedzy i umiejętności związanych z wordpress. W kursie stworzymy plugin, motyw, poznamy bazy danych i składnię języka php.

Witajcie w kursie Webdesign od podstaw 2.

W tym kursie będziemy kontynuować naukę z szczególnym naciskiem na wordpressa, który jest najpopularniejszym cms’em na świecie.

Zakładm, że znacie już podstawy składni html, potraficie co nieco wystylizować za pomocą styli CSS i wiecie gdzie co kliknąć w zapleczu wordpressa. Jeśli nie macie jeszcze tych podstaw to zachęcam was do zapisania się do pierwszej części kursu , by nadrobić tę wiedzę.

Na początek zainstalujemy sobie serwer lokalny poprzez program xampp i zainstalujemy wordpressa lokalnie.

W kolejnym kroku stworzymy plugin w oparciu o dołączony plugin Hello Dolly.

W kolejnej sekcji pogłębimy wiedzę z zakresu baz danych. Zobaczymy jakie dane są zapisywane w bazie, które tabele odpowiadają za poszczególne elementy stron wordpressa, a także napiszemy kilka prostych zapytań w języku sql.

W czwartej sekcji zaczniemy tworzyć własny motyw. To będzie zdecydowanie najciekawsza część ponieważ dzięki niej napewno wiele się nauczycie. Będziemy tworzyć sporo kodu, dodawać własne funkcje i szablony. Zobaczycie jak wordpress automatycznie zaczytuje pewne informacje i jak modyfikować kod na własny użytek.

Całą strukturę motywu oprzemy na bootstrapie, co pomoże nam w łatwy sposób ustawić odpowiednie treści na stronie, zachowując przy tym pełną responsywność.

Co kilka lekcji tworzone są paczki z motywem więc w razie problemów możecie pobrać odpowiednią paczkę, by być na bieżąco z projektem. W notatkach, zwanych bardzo potocznie mini-ebookiem znajdziecie kilka informacji i kod źródłowy przykładów.

Miłej nauki i do zobaczenia! 😉

Scroll to Top