Kurs Webdesign 1 – WordPress, html, css

Kurs ten będzie realizowany w dwóch etapach. Na początku omówimy sobie zagadnienia związane z domenami i hostingami, tak abyście mogli wybrać dla siebie odpowiednią opcję. Następnie zainstalujemy wordpress i utworzymy darmowy certyfikat SSL, tak, aby nasza strona była bezpieczna i wspierana przez silniki optymalizujące google.

W tej sekcji będziemy tworzyć stronę www na podstawie gotowych szablonów i pluginów, które znajdziemy w internecie. Będziemy również korzystać z tzw. page builderów, aby pokazać wam jak w szybki sposób stworzyć funkcjonalną i bardzo dobrze wyglądającą stronę www.

Nauczymy się jak dodać recaptche, tak, by rejestracja nowych użytkowników i logowanie było bezpieczniejsze i odporne na działanie botów.

W drugiej części skupimy się na nauce podstaw HTML i CSS, tak, abyście mogli w przyszłości sami dokonywać zmian na stronach wordpress lub tworzyć funkjconalne, responsywne i bardzo szybkie strony www bez udziału wordpress’a. W ramach tej części stworzymy pełny projekt strony www, którą można umieścić na hostingu. Będziemy się skupiać na odpowiednim rozmieszczeniu treści za pomocą narzędzia flex oraz media query, dzięki czemu będziemy decydować jak strona będzie się wyświetlać na różnych urządzeniach.

Jestem pewien, że nauczycie się bardzo dużo w tym kursie, a każda z sekcji pomoże Wam zrozumieć zagadnienia związane z tworzeniem stron www. Nie sposób poruszyć w pierwszej części kursu, zagadnień bardziej zaawansowanych, ponieważ mogłyby one negatywnie wpłynąć na proces nauki. Dlatego też, planowane są kolejne części w których będziemy stopniowo uczyć się java script, php, komunikacji z bazą danych i tworzenia własnych pluginów w wordpress. Stay tuned 😉

Scroll to Top